“TITANIA” CREATON – ceramiczna

Dachówka “TITANIA” CREATON to opracowana na bazie popularnej holenderki ceramiczna dachówka, w której zastosowano nowoczesne, opatentowane rozwiązania. 

Wysoka jakość, ciekawy projekt, optymalne rozłożenie światła i cienia na dachu to tylko niektóre cechy Titanii. Jej unikatowe zamki górne i boczne zapewniają jej tolerancję przesuwu nawet do ponad 40 mm. Pionowe zamki natomiast zostały tak zmodyfikowane, że dzięki wystającym mostkom bocznym, uzyskanym przy zastosowaniu tzw. „techniki labiryntowej”, dach pokryty dachówką zakładkową staje się niezwykle szczelny i odporny na wnikanie i odkładanie się zanieczyszczeń oraz nawet przy silnych wiatrach stanowi skuteczną barierę przeciwdeszczową. Duże wymiary dachówki pozwoliły z kolei zachować korzystny stosunek ceny do wydajności – zużycie na metr kwadratowy wynosi od 9,0 do 10,1 sztuk.

Imponująca paleta kolorów pozwala uzyskać połaci dachowej wyjątkowy wygląd, podnosząc walory estetyczne zarówno obiektów nowo budowanych, remontowanych, jak i zabytkowych.

 

Dane techniczne:
Wymiary: ok. 324 x 515 mm
Szerokość krycia: min. ok. 259 mm
średnia ok. 261 mm
maks. ok. 263 mm
Zużycie: min. ok. 9,0 szt./m²
średnia ok. 9,5 szt./m²
maks. ok. 10,1 szt./m²
Rozstaw łat: min. ok. 382 mm
średnia ok. 403 mm
maks. ok. 425 mm
Masa jednostkowa: ok. 5,2 kg
Pakiet: 4 szt. Paleta 192 szt.